XIII Międzynarodowy Kongres PTA

Data: 26-29 września 2018 r.
Miejsce: Mikołajki

X Konferencja Szkoleniowa PTA

Data: 9-12 maja 2018 r.
Miejsce: Wisła

Akademia Alergologii 2018

Data: styczeń-grudzień 2018 r.
Miejsce: Polska

Patronaty

Data: 2017 r.
Miejsce: Polska

WWW
WWW
Data: 20.04.2018
Miejsce: Warszawa

WWW
Data: 21-23.06.2018
Miejsce: Łódź

WWW
Data: 26-27.10.2018
Miejsce: Łódź

WWW
Data: 7-9.11.2018
Miejsce: Kraków

WWW

 

Zebrania wyborcze

Z życia PTA

Wyniki konkursu o grant na Kongres EAACI w Monachium

23 kwietnia 2018|0 Comments

Zakończyła się już procedura konkursowa o grant na Kongres EAACI w Monachium. Grant ufundowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne zdobyła Natalia Ukleja-Sokołowska. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do systematycznego odwiedzania strony internetowej PTA, gdzie już wkrótce będziemy [...]

Aktualności

Informacje Ministerstwa Zdrowia w sprawie Programu Lekowego Astmy Ciężkiej

3 kwietnia 2018|0 Comments

Zapraszamy do zapoznania się z informacją Ministerstwa Zdrowia w sprawie interpretacji czasu leczenia w programie lekowym astmy ciężkiej. PISMO MZ do Programu Lekowego Astmy Ciężkiej B44

Informacje prasowe

Światowy Dzień Astmy i Międzynarodowy Dzień Astmy i Alergii – Warsztaty dla dziennikarzy z udziałem ekspertów PTA

23 kwietnia 2018|0 Comments

    Światowy Dzień Astmy i Międzynarodowy Dzień Astmy i Alergii – Warsztaty dla dziennikarzy z udziałem ekspertów PTA Z okazji Światowego Dnia Astmy oraz Międzynarodowego Dnia Astmy i Alergii, w dniu 25 kwietnia w [...]

Zobacz co dzieje się na naszym Facebooku

Wyniki konkursu o grant na Kongres EAACI w Monachium

Zakończyła się już procedura konkursowa o grant na Kongres EAACI w Monachium. Grant ufundowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne zdobyła Natalia Ukleja-Sokołowska.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do systematycznego odwiedzania strony internetowej PTA, gdzie już wkrótce będziemy publikować informacje o kolejnych konkursach organizowanych przez Towarzystwo.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

Światowy Dzień Astmy i Międzynarodowy Dzień Astmy i Alergii – Warsztaty dla dziennikarzy z udziałem ekspertów PTA

Z okazji Światowego Dnia Astmy oraz Międzynarodowego Dnia Astmy i Alergii, w dniu 25 kwietnia w Warszawie odbędą się warsztaty naukowo-edukacyjne dla dziennikarzy. Program spotkania obejmuje m.in. wystąpienia prof. Z. Bartuzi, prof. M. Kulusa, prof. M. Kupczyka oraz dr P. Dąbrowieckiego. Warsztaty organizuje Stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia”.

Program: www.pta.med.pl/wp-content/uploads/Program-QVM-Astma-25-kwietnia-2018.pdf
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

Światowy Tydzień Alergii 2018 – więcej o atopowym zapaleniu skóry. Weź udział w seminarium internetowym.
Światowa Organizacja Alergologiczna (WAO) wraz z jej stowarzyszeniami członkowskimi organizuje w dniach 22-28 kwietnia 2018 r. Światowy Tydzień Alergii. Tematem tego wydarzenia jest Atopowe Zapalenie Skóry (AZS).
Atopowe zapalenie skóry, określane również jako wyprysk atopowy, jest najczęstszą przewlekłą zapalną chorobą skóry i charakteryzuje się suchą, swędzącą skórą. Dotyczy wszystkich grup wiekowych, ale najczęściej rozpoczyna się u niemowląt i dzieci przed 5 rokiem życia. Ogólna częstość atopowego zapalenia skóry wynosi 2-5%, a około 15% u dzieci i młodych dorosłych.

AZS może wiązać się z naturalnym rozwojem chorób alergicznych, które często rozpoczynają się na początku życia, zwanym marszem atopowym. Często wiąże się z innymi schorzeniami alergicznymi, takimi jak alergia pokarmowa, katar sienny i astma u osób, które mają nadwrażliwość alergiczną lub atopię.

Ze względu na rolę, jaką alergia może odgrywać w atopowym zapaleniu skóry, ważne jest, aby uzyskać dokładną diagnozę i otrzymać opiekę od alergologa lub dermatologa. U większości osób atopowych często obserwujemy atopowe zapalenie skóry w pierwszych miesiącach i latach życia. Wczesna interwencja może pomóc w zapobieganiu lub modyfikowaniu marszu atopowego.

Podczas Światowego Tygodnia Alergii 2018 eksperci Światowej Organizacji Alergii planują przekazywać informacje zarówno społeczeństwu, jak i lekarzom o atopowym zapaleniu skóry, koncentrując się na optymalnej opiece nad pacjentem, ale także dotykając aspektów ekonomicznych tej choroby. Atopowe zapalenie skóry jest ważnym problemem zdrowia publicznego ze względu na jego wpływ na jakość życia i obciążenia społeczno-ekonomiczne związane z tą chorobą.

Polskie Towarzystwo Alergologiczne zaprasza do udziału w seminarium internetowym, które odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. o godz. 15.00 czasu polskiego. Tematy seminarium będą obejmować diagnostykę, opcje leczenia, w tym nowe terapie, związek z alergią pokarmową i marszem atopowym oraz znaczenie pielęgnacji skóry w AZS. W seminarium wezmą udział najwybitniejsi światowi eksperci w dziedzinie diagnozy i terapii atopowego zapalenia skóry – m.in. prof. Elham Hossny, prof. Torsten Zuberbier czy prof. Motohiro Ebisawa. Szczegóły znajdują się pod adresem internetowym - www.pathlms.com/wao/courses/6968/webinars/3387.

Więcej na temat Światowego Tygodnia Alergii oraz atopowego zapalenia skóry na stronie World Allergy Organization - www.worldallergy.org/resources/world-allergy/world-allergy-week-2018.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

Sprawdź swoją wiedzę w trakcie Sesji Interaktywnej!

Zapraszamy na Sesję Interaktywną „Alergologia w pytaniach i odpowiedziach”, która odbędzie się podczas Jubileuszowej Konferencji PTA w Wiśle 11 maja (piątek) między godziną 8.30 a 10.30. System głosowania umożliwi uczestnikom Sesji odpowiadanie na pytania prowadzących w czasie rzeczywistym.

Intrygujące pytania, ciekawe przypadki i gorące dyskusje – w trakcie Sesji Interaktywnej tego wszystkiego na pewno nie zabraknie. Przyjdź i zobacz jak wiele wiesz o alergologii!
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

Czy zapłaciłeś już składki członkowskie?

Zapłać aktualne i zaległe składki członkowskie
www.pta.med.pl/o-nas/skladka-czlonkowska-2018/ by mieć czynne i bierne prawo wyborcze w trakcie zebrań Oddziałów Regionalnych PTA www.pta.med.pl/zebrania-wyborcze/
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku
0+
Członków
0+
Odwiedzin
0
Zorganizowanych od 2006 r. konferencji