II Konferencja Szkoleniowa PTA

II Konferencja Szkoleniowa PTA

II Konferencja Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbyła się w dniach 23 – 26 kwietnia 2008 r. w Wiśle okazała się ogromnym sukcesem.

W Konferencji wzięło udział 1800 lekarzy w tym specjalistów alergologów, osób specjalizujących się w alergologii, lekarzy zainteresowanych praktyką alergologiczną, internistów, pediatrów, laryngologów, dermatologów, okulistów oraz pielęgniarek alergologicznych. Konferencja odbyła się pod hasłem „Alergia od kliniki do praktyki”, a jej głównym celem było omówienie najnowszych wyników badań w dziedzinie diagnostyki i terapii schorzeń o podłożu alergicznym, wskazanie wpływu schorzeń alergicznych na przebieg i terapię innych chorób, poszerzenie praktycznych umiejętności w alergologii oraz wskazanie zagrożeń dla pacjenta w codziennej praktyce lekarskiej.

Sesje naukowe oraz warsztaty szkoleniowe prowadzone przez wybitnych specjalistów i ekspertów w dziedzinie alergologii wywołały niezwykle interesujące dyskusje i pozwoliły na bardzo szeroką wymianę poglądów.

Trwaniu Konferencji po raz pierwszy towarzyszyła telewizja zjazdowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wywiady z wybitnymi specjalistami, sprawozdania z Konferencji oraz wrażenia uczestników emitowane przez telewizję pozwoliły uatrakcyjnić uczestnikom Konferencji czas wolny.

Po raz pierwszy w drugim dniu Konferencji po ostatniej Sesji Wieczornej odbyło się uroczyste wręczenie nagród Złotego IgE” w dziedzinie Zarządzania i Przedsiębiorczości – Orły Alergologii Polskiej”. Nagrodzonych zostało 25 lekarzy z całej Polski, których można również nazwać wybitnymi managerami, gdyż potrafili oni z małych gabinetów lekarskich swoja ciężką wieloletnia pracą stworzyć ogromne specjalistyczne centra alergologiczne.

Program Konferencji został wzbogacony przez dodatkowe imprezy towarzyszące w czasie, których odbyły się koncerty Noviki i Blue Cafe.  Wieczór plenerowy swoja obecnością zaszczyciła Kayah.

Bogaty i wszechstronny program Konferencji, obecność wybitnych uczonych i ekspertów oraz atmosfera i klimat samej Wisły pozostawiły uczestnikom miłe i niezapomniane wrażenia.