Przyjaciel Polskiej Alergologii

Przyjaciel Polskiej Alergologii

Podczas II Konferencji Szkoleniowej PTA, która odbyła się w dniach od 23 – 26 kwietnia 2008 r. w Wiśle firma Adamed otrzymała nagrodę „Przyjaciela Polskiej Alergologii”.

Jest to szczególne wyróżnienie. Po raz pierwszy firma farmaceutyczna została odznaczona tego typu nagrodą. Nagrodę w postaci specjalnie przygotowanej na tę okoliczność statuetki przedstawiającej uścisk dłoni wręczył Prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego prof. dr hab. med. Piotr Kuna, natomiast ze strony Adamedu nagrodę odebrał pan Marcin Nowak.

Nagroda przyznana została za całokształt działań na rzecz edukacji polskich lekarzy z zakresu alergologii.

II Konferencja Szkoleniowa PTA pod hasłem „Alergia od kliniki do praktyki” okazała się ogromnym sukcesem gromadząc 2000 uczestników: specjalistów alergologów, osób specjalizujących się w alergologii, lekarzy zainteresowanych praktyką alergologiczną, internistów, pediatrów, laryngologów, dermatologów, okulistów oraz pielęgniarek alergologicznych. Jej głównym celem było omówienie najnowszych wyników badań w dziedzinie diagnostyki i terapii schorzeń o podłożu alergicznym, wskazanie wpływu schorzeń alergicznych na przebieg i terapię innych chorób, poszerzenie praktycznych umiejętności w alergologii oraz wskazanie zagrożeń dla pacjenta w codziennej praktyce lekarskiej.