Nowoczesna Alergologia w Łodzi – ruszyła jesienna edycja Podyplomowej Szkoły PTA

Nowoczesna Alergologia w Łodzi – ruszyła jesienna edycja Podyplomowej Szkoły PTA

W dniu 25 października 2008 roku w Teatrze Nowym w Łodzi odbyło się pierwsze spotkanie Podyplomowej Szkoły PTA – Nowoczesna Alergologia w tym półroczu.

W spotkaniu wzięło udział ponad 200 lekarzy rodzinnych/podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarzy innych specjalności szczególnie zainteresowanych tematyką alergologii. W programie sympozjum znalazły się takie zagadnienia jak problem astmy i alergicznego nieżytu nosa, terapia przeciwhistaminowa, lecznictwo dermatologiczne chorób alergicznych oraz alergie oczu.

Celem naszych spotkań jest dostarczenie uczestnikom najnowszej wiedzy alergologicznej, przekazanie praktycznych informacji oraz wskazanie zagrożeń dla pacjenta w codziennej praktyce lekarskiej. O alergiach w Polsce nie mówi się odpowiednio dużo w proporcji do znaczenia tych chorób, na które cierpi co druga osoba w Polsce. Największym problemem pozostaje wczesna diagnoza alergii, wczesne leczenie i nietypowe postacie alergii. Spotkania Podyplomowej Szkoły PTA adresowane są przede wszystkim lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej – lekarzy rodzinnych i pediatrów, jako że oni pierwsi i najczęściej stykają się z chorymi.

Zapraszamy na kolejne spotkania Podyplomowej Szkoły PTA – Nowoczesna Alergologia:

08.11 Warszawa – Hotel Marriott, Aleje Jerozolimskie 65/79

22.11 Wrocław – Hotel Mercure, pl. Dominikański 1

29.11 Gdańsk – Hotel Gdynia, ul. Armii Krajowej 22

Szczegółowy program spotkań dostępny jest na stronie www.pta.med.pl