XXVIII Kongres EAACI już blisko

XXVIII Kongres EAACI już blisko

Polskie Towarzystwo Alergologiczne ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XXVIII Kongresie Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej odbywającym się w dniach 6-10 czerwca 2009 w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Polskie Towarzystwo Alergologiczne znajduje się wśród współorganizatorów tej jednej z największych konferencji medycznych w Europie.

Swój udział w XXVIII Kongresie zadeklarowało ponad 300 wykładowców z 42 krajów. Zaplanowano 7 sesji plenarnych oraz ponad 80 sympozjów i warsztatów naukowych. Z polskich ośrodków wpłynęło ponad 120 doniesień zjazdowych. Ponadto organizatorzy Kongresu przewidzieli specjalny program w zakresie alergologii i dziedzin pokrewnych przeznaczony dla pielęgniarek i tworzony przez pielęgniarki. Dowodem na ogromne zainteresowanie Kongresem jest fakt, iż ponad 5000 osób zarejestrowało się jako uczestnicy Kongresu, a należy spodziewać się, że ich liczba jeszcze wzrośnie.

Kongres EAACI po raz pierwszy będzie odbywał się w naszym kraju. Hasło XXVIII Kongresu to „Alergia i Astma bez granic”. W zamyśle pomysłodawców oznacza to brak granic między państwami w leczeniu tych chorób, jak i brak barier między lekarzami, którzy stykają się z nimi w swej pracy – alergologów, pediatrów, dermatologów, pulmonologów.

XXVIII Kongres EAACI będzie ogromną szansą na promocję polskiej alergologii na skalę europejską. Stanowi także doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi kierunkami rozwoju metod leczenia alergii, astmy i chorób z nimi powiązanych. Kongres będzie również platformą wymiany i konfrontacji doświadczeń w badaniu i diagnostyce stosowanych przez światowe ośrodki leczenia alergii i astmy.
Część naukowa Kongresu będzie miała miejsce w Pałacu Kultury i Nauki. Pierwszego wieczoru uczestników Kongresu ugości Zamek Królewski, w którego ogrodach odbędzie się impreza plenerowa.

Uczestników Kongresu zapraszamy do odwiedzania stoiska PTA – będzie można je znaleźć na 4 piętrze Pałacu Kultury i Nauki wśród innych stoisk reprezentujących krajowe towarzystwa alergologiczne.

22 kwietnia 2020 roku spotykamy się na XII Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbywa się pod hasłem „Alergologia w laboratorium, klinice i gabinecie”.

X