O dermatozach alergicznych czyli 6. Akademia Dermatologii i Alergologii w Ustce

O dermatozach alergicznych czyli 6. Akademia Dermatologii i Alergologii w Ustce

W dniach 11-14 lutego 2010 roku w Ustce odbyła się 6. Akademia Dermatologii i Alergologii. Patronat, nad organizowaną przez Sekcję Dermatologiczną PTA Akademią, objęli: Prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego Prof. Barbara Rogala oraz Konsultant Krajowy w dziedzinie Alergologii – Prof. Jerzy Kruszewski. Akademię połączono z obchodami XVIII Światowego Dnia Chorych, przypadającego na 11 lutego.

Idea Światowego Dnia Chorego ściśle wiąże się z celami Akademii Dermatologii i Alergologii, czyli z pomocą osobom cierpiącym, potrzebującym fachowej pomocy lekarskiej. Konferencja w Ustce skierowana była do alergologów, dermatologów, pediatrów, specjalistów medycyny rodzinnej oraz wszystkich lekarzy, którzy chcieli uaktualnić swoja wiedzę w zakresie leczenia dermatoz alergicznych.

Uczestnikom zaproponowano szereg ciekawych wykładów i prezentacji, spotkań z krajowymi konsultantami ds. alergologii i dermatologii. Tematyka tegorocznej Akademii dotyczyła rosnącej liczby alergicznych chorób skóry, nowości w alergologii, kondycji fizycznej i psychicznej chorych dotkniętych dermatozami alergicznymi. Ponadto przedstawiono zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa leków biologicznych, nadwrażliwości na kosmetyki czy uzależnienia od tytoniu. Ostatniego dnia spotkania analizowano wpływ wiary oraz kapelana szpitalnego na proces leczenia chorych.

22 kwietnia 2020 roku spotykamy się na XII Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbywa się pod hasłem „Alergologia w laboratorium, klinice i gabinecie”.

X