O dermatozach alergicznych czyli 6. Akademia Dermatologii i Alergologii w Ustce

O dermatozach alergicznych czyli 6. Akademia Dermatologii i Alergologii w Ustce

W dniach 11-14 lutego 2010 roku w Ustce odbyła się 6. Akademia Dermatologii i Alergologii. Patronat, nad organizowaną przez Sekcję Dermatologiczną PTA Akademią, objęli: Prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego Prof. Barbara Rogala oraz Konsultant Krajowy w dziedzinie Alergologii – Prof. Jerzy Kruszewski. Akademię połączono z obchodami XVIII Światowego Dnia Chorych, przypadającego na 11 lutego.

Idea Światowego Dnia Chorego ściśle wiąże się z celami Akademii Dermatologii i Alergologii, czyli z pomocą osobom cierpiącym, potrzebującym fachowej pomocy lekarskiej. Konferencja w Ustce skierowana była do alergologów, dermatologów, pediatrów, specjalistów medycyny rodzinnej oraz wszystkich lekarzy, którzy chcieli uaktualnić swoja wiedzę w zakresie leczenia dermatoz alergicznych.

Uczestnikom zaproponowano szereg ciekawych wykładów i prezentacji, spotkań z krajowymi konsultantami ds. alergologii i dermatologii. Tematyka tegorocznej Akademii dotyczyła rosnącej liczby alergicznych chorób skóry, nowości w alergologii, kondycji fizycznej i psychicznej chorych dotkniętych dermatozami alergicznymi. Ponadto przedstawiono zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa leków biologicznych, nadwrażliwości na kosmetyki czy uzależnienia od tytoniu. Ostatniego dnia spotkania analizowano wpływ wiary oraz kapelana szpitalnego na proces leczenia chorych.