O alergologii w europejskim towarzystwie – XXIX Kongres EAACI

O alergologii w europejskim towarzystwie – XXIX Kongres EAACI

W dniach 5-9 czerwca 2010 roku odbędzie się w Londynie Kongres Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej (EAACI). Siedzibą Kongresu będzie Centrum Konferencyjne ExCel.

Kongresy EAACI mają już długą tradycję – tegoroczna edycja będzie już dwudziestym dziewiątym spotkaniem europejskich oraz światowych specjalistów alergologii i dziedzin pokrewnych. W Kongresie, według organizatorów, ma wziąć udział blisko 8000 gości z całego świata. Wykłady, prezentacje i warsztaty poprowadzi ponad 200 ekspertów. Kongres EAACI będzie jedną z największych konferencji medycznych na świecie – program naukowy obejmuje bowiem 7 sesji plenarnych, 42 sympozja, 15 warsztatów, ponad 8 sponsorowanych sympozjów i innych aktywności konferencyjnych. Daje to łącznie ponad 120 spotkań naukowych obejmujących każdy aspekt diagnostyki i leczenia chorób alergicznych.

Kongres EAACI będzie również doskonałą okazją do przybliżenia najnowszych osiągnięć w badaniu przyczyn i poszukiwaniu skutecznych metod leczenia astmy. Program Kongresu zawiera zagadnienia dotyczące m.in. uprawiania sportu przez chorych z astmą, alergii i stresu, praktycznej immunoterapii. Warto wspomnieć, iż w skład Komitetu Naukowego XXIX Kongresu EAACI wchodzi reprezentant polskiej alergologii Prof. Marek L. Kowalski, Prezydent zeszłorocznego Kongresu EAACI, który odbył się w Warszawie.

Wszystkich gości Kongresu EAACI zapraszamy do odwiedzenia stoiska Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, które będzie się znajdować wśród stoisk narodowych stowarzyszeń i organizacji alergologicznych.

Szczegóły dotyczące XXIX Kongresu EAACI znajdą Państwo pod tym adresem – www.eaaci2010.com