O alergii na światowym poziomie

O alergii na światowym poziomie

Światowa Organizacja Alergii (World Allergy Organization) zaprasza do udziału w pierwszej Międzynarodowej Konferencji Naukowej WAO „Astma i choroby współistniejące”, która odbędzie w dniach 5-8 grudnia 2010 roku w Dubaju.

Powstałe w 1951 roku WAO, zrzesza obecnie 84 organizacje i instytucje działające na rzecz alergologii oraz koordynuje światowe działania związane z rozwojem tej dziedziny. Międzynarodowa Konferencja Naukowa jest najnowszą inicjatywą WAO – dotychczas główną aktywnością były Kongresy, organizowane co 3 lata (ostatni odbył się w grudniu 2009 roku w Buenos Aires w Argentynie).

Tematyka I Konferencji WAO będzie dotyczyć problemu astmy i chorób współistniejących w dzisiejszym świecie. Problem ten, poza samymi chorymi, dotyka lekarzy, którzy pod swoją opieką mają coraz większą ilość pacjentów, całego systemu zdrowia, który musi sprawnie organizować leczenia nowych chorych z nowymi chorobami alergicznymi oraz społeczeństw, wśród których liczba cierpiących na astmę i alergie zwiększa się z każdym rokiem.

Aktualny program Konferencji obejmuje 6 sesji plenarnych, 17 sympozjów, 24 kursy oraz sesje plakatowe obejmujące praktycznie każdy aspekt diagnostyki i leczenia astmy i chorób współistniejących. Warto wspomnieć, że wśród zaproszonych na Konferencję WAO wykładowców jest Prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego w latach 2003-2006 oraz członek władz WAO – Prof. Marek L. Kowalski.