7. Akademia Dermatologii i Alergologii

7. Akademia Dermatologii i Alergologii

W dniach 10-13 lutego 2011 roku w Ustce odbędzie się 7. Akademia Dermatologii i Alergologii. Patronat, nad organizowaną przez Sekcję Dermatologiczną PTA Akademią, objęli m.in. Prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – Prof. Barbara Rogala, Konsultant Krajowy w dziedzinie Alergologii – Prof. Jerzy Kruszewski oraz Konsultant Krajowy w dziedzinie Dermatologii – Prof. Andrzej Kaszuba. Akademię połączono z obchodami XIX Światowego Dnia Chorych.

Idea Światowego Dnia Chorego ściśle wiąże się z celami Akademii Dermatologii i Alergologii, czyli z pomocą osobom cierpiącym, potrzebującym fachowej pomocy medycznej. Konferencja w Ustce kierowana jest do alergologów, dermatologów, pediatrów, specjalistów medycyny rodzinnej oraz wszystkich lekarzy, którzy chcą uaktualnić swoja wiedzę w zakresie leczenia dermatoz alergicznych.

Dla uczestników przygotowano szereg ciekawych wykładów i prezentacji oraz spotkania z krajowymi konsultantami ds. alergologii i dermatologii. Tematyka tegorocznej Akademii będzie dotyczyć rosnącej liczby alergicznych chorób skóry, nowości w alergologii, kondycji fizycznej i psychicznej chorych dotkniętych dermatozami alergicznymi. Ponadto zostaną przedstawione zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa leków biologicznych, nadwrażliwości na kosmetyki i uzależnienia od tytoniu. W programie uwzględniono także problem wpływu wiary oraz kapelana szpitalnego na proces leczenia chorych.