8. Akademia Dermatologii i Alergologii

8. Akademia Dermatologii i Alergologii

W dniach 10-12 lutego 2012 roku w Ustce odbędzie się organizowana przez Sekcję Dermatologiczną Polskiego Towarzystwa Alergologicznego 8. Akademia Dermatologii i Alergologii. Akademię tradycyjnie już połączono ze Światowym Dniem Chorego, który w przyszłym roku obchodzony będzie po raz dwudziesty.

Idea Światowego Dnia Chorego ściśle wiąże się z celami Akademii Dermatologii i Alergologii, czyli z pomocą osobom cierpiącym, potrzebującym fachowej pomocy medycznej. Konferencja w Ustce kierowana jest do alergologów, dermatologów, pediatrów, specjalistów medycyny rodzinnej oraz wszystkich lekarzy, którzy chcą uaktualnić swoja wiedzę w zakresie chorób alergicznych o podłożu dermatologicznym.

Dla uczestników przygotowano szereg ciekawych wykładów i prezentacji oraz spotkania z krajowymi konsultantami ds. alergologii i dermatologii. Akademia rozpocznie się od wyjątkowej sesji Rektorów Uniwersytetów Medycznych, w której wezmą udział Rektorzy uczelni z Grodna, Łodzi, Witebska oraz Gdańska. Tuż po niej odbędzie się sesja Prezydent PTA – Prof. Barbary Rogali pt. „Gorące tematy w alergologii”. Tematyka tegorocznej Akademii będzie dotyczyć rosnącej liczby alergicznych chorób skóry, nowości w alergologii, kondycji fizycznej i psychicznej chorych dotkniętych dermatozami alergicznymi. Na zakończenie, zgodnie z wieloletnią tradycją Akademii, przewidziano sesję naukową poświęconą powiązaniom medycyny, wiary i religii w procesie leczenia z perspektywy chorego, lekarza i kapelana.

Więcej informacji na temat Akademii znajduje się pod tym adresem:

http://www.ekonferencje.pl/8ADA/