Sympozjum Alergii na Pokarmy – postępowanie i wytyczne 2012

Sympozjum Alergii na Pokarmy – postępowanie i wytyczne 2012

W dniu 3 lutego 2012 r. w Hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy Sekcja Alergii na Pokarmy Polskiego Towarzystwa Alergologicznego organizuje „Sympozjum Alergii na Pokarmy – postępowanie i wytyczne 2012”.

Sympozjum jest pierwszą tego typu inicjatywą Sekcji Alergii na Pokarmy. Alergie pokarmowe to już nie tylko zagadnienie akademickie czy też problem krajów zachodnich – to także coraz częstsze wyzwanie w pracy lekarzy. Dane naukowe wskazują na to, że epidemiologii alergii pokarmowych nie da się zatrzymać. W przypadku diagnostyki i terapii astmy lub innych rodzajów alergii (np. na jad owadów błonkoskrzydłych) stosowane są powszechnie znane i stosowane procedury oraz wytyczne, to postępowanie z alergiami pokarmowymi jest w Polsce stosunkowo słabo znane lub niedoceniane. Sytuacja ta jest o tyle groźna, gdyż wiele przypadków anafilaksji, czyli bezpośredniego zagrożenia życia, występuje w związku z alergią pokarmową.

Sympozjum Alergii na Pokarmy jest odpowiedzią polskiego środowiska alergologicznego na ten problem. Edukacja i dyskusja naukowa stanowi klucz do kontroli alergii pokarmowej u chorych. Podczas Sympozjum zostaną przedstawione najnowsze, najbardziej skuteczne, a przede wszystkim najbezpieczniejsze metody rozpoznawania i leczenia alergii pokarmowych. Alergia pokarmowa szczególnie intensywnie występuje u najmłodszych pacjentów, dlatego szczególny nacisk w trakcie Sympozjum zostanie położony właśnie na bezpieczeństwo i nieinwazyjność metod kontroli alergii pokarmowej u dzieci.

Szczegółowy program oraz informacje o Sympozjum dostępne są tutaj: www.sympozjumanp.pl

22 kwietnia 2020 roku spotykamy się na XII Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbywa się pod hasłem „Alergologia w laboratorium, klinice i gabinecie”.

X