Kongres EAACI 2012

Kongres EAACI 2012

Między 16 a 20 czerwca w Genewie odbędzie się Kongres Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej (EAACI). Jest to największa konferencja alergologiczna w Europie i jedno z największych spotkań medycznych na świecie, które gromadzi nie tylko lekarzy, ale również pielęgniarki, specjalistów zdrowia publicznego i wszystkie osoby zainteresowane alergologią.

Kongres, którego hasłem jest „Na skrzyżowaniach badań, praktyki i edukacji”, rozpocznie się Europejskim Egzaminem Specjalizacyjnym z Alergologii, w którym udział może wziąć każdy zainteresowany sprawdzeniem swojej wiedzy i umiejętności. Komitet Naukowy zaplanował w programie Kongresu 7 sesji plenarnych, 34 sympozja, 23 warsztaty oraz 24 spotkania z ekspertem – łącznie ponad 100 aktywności w ciągu 5 dni.

Wśród wykładowców Kongresu EAACI nie zabraknie także reprezentantów polskiej alergologii. Swoje prace i badania zaprezentują m.in. prof. Marek Jutel, prof. Cezary Kowalewski, prof. Piotr Kuna, prof. Hanna Szajewska, prof. Radosław Śpiewak, prof. Jolanta Walusiak-Skorupa, dr Anna Groblewska oraz dr hab. Marek Niedoszytko.

Zapraszamy do uczestnictwa w najbliższym Kongresie EAACI – swoje stoisko, jak w trakcie każdego Kongresu, będzie tam również miało Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Szczegóły na temat Kongresu mogą Państwo znaleźć na stronie: http://eaaci2012.aimit.se/SiteSpecific/EAACI2012/StartPage.aspx