V World Asthma & COPD Forum

V World Asthma & COPD Forum

Tuż po odbywającym się w dniach 18-21 kwietnia III Klinicznym Forum Ekspertów w Wiśle, 21 kwietnia w Nowym Jorku rozpocznie się konferencja o zbliżonej tematyce – V Światowe Forum Astmy i POChP. Spotkanie, które potrwa do 24 kwietnia jest organizowane przez istniejącą od 2002 roku Światową Organizację Immunopatologii.

Forum jest jedną z najważniejszych inicjatyw mających na celu analizę problemu medycznego jak i społeczno-ekonomicznego, jakim jest rosnąca na całym świecie liczba chorych na astmę i POChP. Za program naukowy Forum odpowiadają czołowi badacze i znawcy chorób układu oddechowego: Sami Bahna (USA), Walter Canonica (Włochy), Allen Kaplan (USA) i Revaz Sepiashvili (Rosja). Szczególny nacisk w programie został położony na patogenezę astmy oraz przyszłość leczenia tej choroby. Wśród innych wątków, które zostaną poruszone w trakcie Forum można wymienić: zaostrzenia astmy, komórkowo-biologiczne podstawy astmy, astma i atopia w dzieciństwie, alergia pokarmowa a astma czy stres i astma.

Szczegółowy program oraz informacje na temat Światowego Forum Astmy i POChP dostępne są pod tym adresem – http://wipocis.org/Page276.html

22 kwietnia 2020 roku spotykamy się na XII Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbywa się pod hasłem „Alergologia w laboratorium, klinice i gabinecie”.

X