9. Akademia Dermatologii i Alergologii już wkrótce

9. Akademia Dermatologii i Alergologii już wkrótce

W dniach 7-10 lutego 2013 roku w Ustce odbędzie się organizowana przez Sekcję Dermatologiczną Polskiego Towarzystwa Alergologicznego 9. Akademia Dermatologii i Alergologii. Akademię poprzedzi dwudniowy kurs specjalizacyjny „Choroby Alergiczne Skóry”, który rozpocznie się w środę 6 lutego 2013 r.

Konferencja w Ustce kierowana jest do alergologów, dermatologów, pediatrów, specjalistów medycyny rodzinnej oraz wszystkich lekarzy, którzy chcą uaktualnić swoja wiedzę w zakresie chorób alergicznych o podłożu dermatologicznym. Organizatorzy Akademii zapewnili udział ekspertów wielu specjalności: pediatrów, immunologów, kardiologów, chirurgów, laryngologów, okulistów, mikrobiologów, psychologów klinicznych oraz farmaceutów.

Program Akademii obejmuje 13 sesji naukowych. W sesji inauguracyjnej wystąpi Prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – prof. Bolesław Samoliński, konsultant krajowy w dziedzinie alergologii – prof. Jerzy Kruszewski oraz konsultant krajowy w dziedzinie dermatologii – prof. Andrzej Kaszuba. Akademia tradycyjnie zakończy się obchodami Światowego Dnia Chorego, który w tym roku będzie obchodzony po raz dwudziesty pierwszy.

Więcej informacji na temat Akademii znajduje się pod tym adresem internetowym: www.ekonferencje.pl/9ADA