World International Scientific Conference WAO z polskimi akcentami

World International Scientific Conference WAO z polskimi akcentami

World International Scientific Conference WAO z polskimi akcentami

Miło nam poinformować, że Prezydent PTA – prof. Bolesław Samoliński, był współprowadzącym prestiżowej sesji w trakcie ostatniej Konferencji World Allergy Organization, odbywającej się w dniach 6-9 grudnia w Hyderabadzie.

Prof. B. Samoliński został zaproszony do udziału w sesji “How to Build Patient Organizations – Advantages and Discussion of Patient Organizations”. Jej celem było przedstawienie doświadczeń w zakresie budowy organizacji pacjenckich oraz ich zasad działania w strukturach medycznych danego kraju. Prof. B. Samoliński wraz z Anną Andrałojć z Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP w czasie tej dyskusji reprezentowali polskie środowisko medyczne przedstawiając nasze doświadczenia w zakresie roli i znaczenia stowarzyszeń pacjenckich w dziedzinie alergologii.

WISC2012

Konferencja WISC to wielodyscyplinarne forum alergologów, pulmonologów, dermatologów, internistów, pediatrów, gastroenterologów, immunologów klinicznych i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, które odbyło się pod patronatem Prezydenta oraz Ministerstwa Zdrowia i Opieki Rodzinnej rządu Indii. W konferencji wzięło udział  ponad 1000 uczestników z 70 krajów, w tym 90 wykładowców.

Natomiast już teraz zapraszamy do udziału we wspólnym Kongresie World Allergy Organization oraz European Academy of Allergy and Clinical Immunology, który odbędzie się w dniach 22-26 czerwca 2013 r. w Mediolanie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z World International Scientific Conference WAO dostępnej na stronie PTA pod tym adresem: http://www.pta.med.pl/galeria/wisc-2012