Dni Spirometrii 2016, w dniach 12-17 września 2016 r.

Dni Spirometrii 2016, w dniach 12-17 września 2016 r.

Szanowni Państwo,

Z uwagi na Państwa zaangażowanie w inicjatywy propagujące zdrowie oddechowe w Polsce, ponownie zapraszamy do wspólnej organizacji akcji spirometrycznej

Dni Spirometrii 2016, w dniach 12-17 września 2016 r. 

która jest częścią wieloletniej kampanii Healthy Lungs for Life.

Tematem wiodącym tegorocznych obchodów będzie rola aktywności fizycznej w przebiegu przewlekłych chorób układu oddechowego. Zawołanie „włącz aktywną opcję” promujące kampanię Healthy Lungs For LIFE wzywa do włączenia aktywności fizycznej w swoim życiu. Młodzi chorzy z astmą oskrzelową niech zaczną biegać lub intensywnie ćwiczyć , chorzy z POCHP w zależności od stopnia klinicznego choroby niech wybiorą nordic wolking lub spacery. Wszystko dla zdrowia aby zmierzyć się ze swoja chorobą. Aktywność fizyczna zwiększa pojemność życiową płuc, głębokość oddechu i zużycie tlenu, a zmniejsza liczbę oddechów na minutę i wielkość długu tlenowego. Zgodnie ze starą polską sentencją „ ruch jest w stanie zastąpić każdy lek, żaden lek nie jest w sanie zastąpić ruchu”. Połączmy te dwa elementy dla dobra naszych chorych.

Dni spirometrii, zainicjowano po raz pierwszy na skalę światową w 2010 roku. W założeniach obchody światowe odbywają się raz na dwa lata. Jednak my, z powodzeniem, przeprowadziliśmy 2011, 2013 i 2015 r, Polskie Dni Spirometrii, a następnie 2012 r. i 2014 r. uczestniczyliśmy wspólnie z Państwem w światowych obchodach.

Federacja, jako przedstawiciel stowarzyszeń pacjentów wspólnie z Polskim Towarzystwem Alergologicznym i Wojskowym Instytutem Medycznym ponownie zaprasza do przeprowadzenia akcji spirometrycznej pod nazwą Dni Spirometrii 2016

Liczymy na Państwa odzew i zachęcamy do zorganizowania w dniach 12-17 września br. darmowej spirometrii we własnych gabinetach, przychodniach i klinikach. Taka wspólna, uzgodniona jedynie, co do terminu, mobilizacja środowiska medycznego – aktywnych lekarzy, pielęgniarek, techników spirometrycznych daje satysfakcję i poczucie służenia dobru wspólnemu, jakim jest zdrowie Polaków.

A zatem, nie zwlekajcie, przyłączcie się już dziś !!!

Rejestracja placówki bądź własnej praktyki lekarskiej jest bardzo prosta.

Należy wejść na stronę www.astma-alergia-pochp.pl i poprzez zakładkę Zarejestruj placówkę  wypełnić Formularz rejestracyjny. Mogą Państwo wybrać dowolny dzień i godzinę w proponowanym zakresie dat. Lista zarejestrowanych placówek  tworzy się na bieżąco i jest widoczna w zakładce Lista placówek 2016

Ze strony organizatora DnSpirometrii 2016 mogą liczyć Państwo na następujące korzyści natury public relations:

– obecność non-stop na Liście zarejestrowanych uczestników akcji na stronie www.astma-alergia-pochp.pl (codziennie kilkaset wejść na stronę)

– publikację zapowiadającą listy uczestników akcji w ogólnopolskim dzienniku

– publikację listy placówek w prasie branżowej.

Zarejestrowanym placówkom przekażemy również materiały promocyjne ( plakaty koszulki, etc.). Podsumowane i przeanalizowane wyniki akcji prześlemy Państwu do wiadomości, a także przekażemy przedstawicielom towarzystw naukowych i decydentom w obszarze polityki zdrowotnej.

Na bieżąco informować będziemy o postępach i zasięgu inicjatywy, aby mogli Państwo własnym zaangażowaniem włączać i zachęcać jeszcze niezdecydowanych.

W kolejnych mailach przekażemy Państwu wzory standardowych materiałów informacyjnych obsługujące akcję oraz ankietę dla pacjenta. Wszystkie materiały będą również dostępne na stronie internetowej Federacji – www.astma-alergia-pochp.pl

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy pisać na adres: spirometria@astma-alergia-pochp.pl

 

Pozdrawiam serdecznie

dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, Przewodniczący Federacji