Zmarła Doktor Teresa Małaczyńska

Zmarła Doktor Teresa Małaczyńska

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 11 sierpnia 2016 roku zmarła Doktor Teresa Małaczyńska.

Doktor Teresa Małaczyńska była wieloletnim Członek Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, w którym pełniła wiele odpowiedzialnych funkcji – m.in. jako Przewodnicząca Oddziału Pomorskiego PTA, członek Sądu Koleżeńskiego Towarzystwa. W życiu zawodowym skupiła się przede wszystkim na tematyce chorób alergicznych, alergii pokarmowej u dzieci. Była cenionym wykładowcą, który skomplikowane kwestie teoretyczne łączył z praktyczną prostotą ujęcia tematu. Pani Doktor była przesympatyczną koleżanką, której pomysły, rady i uwagi były wielkim wsparciem dla polskiej alergologii i naszego Towarzystwa.

Zasługi Doktor Teresy Małaczyńskiej dla Polskiego Towarzystwa Alergologicznego zostały docenione m.in. poprzez nadanie w 2015 roku godności Członka Honorowego.

Śmierć Pani Doktor to wielka strata dla polskiej medycyny i dla naszego środowiska.

Niniejszym informujemy, że Msza Św. w intencji Doktor Teresy Małaczyńskiej odbędzie się 16 sierpnia 2016 r. (wtorek) o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku, ul. Zator-Przytockiego 3. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się tego samego dnia o godzinie 12.30 na Cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku-Wrzeszczu, ul. Srebrniki 2 (nowa kaplica).