[13.02.2017] Newsletter

[13.02.2017] Newsletter

Wydarzenia edukacyjne

Dzień Pielęgniarstwa Alergologicznego, Wisła, 13 maja 2017 r.

PielegniarstwoZ przyjemnością zapraszamy do udziału w kolejnym już Dniu Pielęgniarstwa Alergologicznego, który odbędzie się 13 maja 2017 roku w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Organizatorem tego wydarzenia jest tradycyjnie Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Podczas najbliższego Dnia Pielęgniarstwa Alergologicznego chcemy zaprezentować rozwinięcie tematów, które były poruszane we wcześniejszych edycjach tego wydarzenia. Wykłady i prezentacje poprowadzą najlepsi krajowi eksperci w dziedzinie chorób alergicznych – za wartość merytoryczną programu odpowiada Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Chcemy by program naukowy Dnia Pielęgniarstwa Alergologicznego odzwierciedlał jak najbardziej codzienny charakter pracy z pacjentem. Liczymy w związku z tym na Państwa głos i udział w dyskusjach, które pomogą przedstawić różnego rodzaju doświadczenia związane z terapią alergii.

Ufamy, że po raz kolejny Dzień Pielęgniarstwa Alergologicznego będzie cieszył się dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Zapraszamy do zapoznania się z programem naukowym oraz szczegółami dotyczącymi rejestracji, które znajdą Państwa na tej stronie internetowej.

Do zobaczenia w Wiśle!

Z życia PTA

Zaproszenie na zebranie naukowe Oddziału Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Gdańsk, 24 lutego 2017 r.

Oddział Pomorski Polskiego Towarzystwa Alergologicznego ma zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie naukowe, które odbędzie się 24 lutego 2017 r. (piątek) o godzinie 18.30 w hotelu BEST WESTERN PLUS, Gdańsk, ul. Śląska 10.

Tematyka spotkania:

  1. Prof. dr hab. n. med. Bożena Cukrowska – Co zmieniło się w diagnozowaniu celiakii? Wytyczne międzynarodowych organizacji gastroenterologicznych
  2. Dr n. med. Emilia Majsiak – Przyszłość czy teraźniejszość? Nowoczesna diagnostyka komponentowa. Co zmienia w diagnostyce komponentowej Test FABER?
  3. Mgr Kornel Bielawski – Czynniki wpływające na wyniki swoistych IGE.

Serdecznie zapraszam,

Dr hab. n. med. Marta Chełmińska – Przewodnicząca Oddziału Pomorskiego PTA


 

Zaproszenie na wspólne zebranie Oddziałów Śląskich Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Katowice, 25 lutego 2017 r.

Serdecznie zapraszamy na wspólne zebranie Oddziałów Śląskich Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii,
które odbędzie się 25 lutego 2017 r. o godz. 10:00 w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. Prof. Karola Gibińskiego w Katowicach przy ul. Ceglanej 35.

Tematyka: Nadwrażliwość na leki stosowane w znieczuleniu ogólnym – obraz kliniczny, metody diagnostyczne, wskazania do przeprowadzenia diagnostyki alergologicznej i do profilaktyki.

W programie zebrania:

1. Wykłady:

• 10:10-10:30 Nadwrażliwość na leki znieczulenia ogólnego w ocenie alergologa – obraz kliniczny – dr n. med. Barbara Rymarczyk
• 10:30-10:50 Możliwości diagnostyczne nadwrażliwości na leki znieczulenia ogólnego – dr hab. med. Joanna Glück
• 10:50-11:20 Nadwrażliwości na leki znieczulenia ogólnego w ocenie anestezjologa – dr n. med. Andrzej Daszkiewicz

2. Sprawy organizacyjne
3. Poczęstunek

Z wyrazami szacunku

Dr hab. med. Radosław Gawlik – przewodniczący Oddziału Śląskiego PTA

Dr hab. med. Joanna Glück – sekretarz Oddziału Śląskiego PTA


 

Zaktualizuj swoje dane w bazie członków PTA! Prosimy o przekazanie tej informacji współpracownikom Członkom PTA

Zachęcamy do aktualizacji swoich danych w bazie członków PTA. Zaloguj się do swojego profilu i sprawdź czy Twój e-mail jest podany prawidłowo oraz czy Twoje dane kontaktowe nie zawierają błędu.

Dzięki poprawnym danym będziesz miał wygodniejszy i szybszy dostęp do Strefy Członkowskiej oraz będziesz na bieżąco z aktualnościami i informacjami jakie Polskie Towarzystwo Alergologiczne przygotowuje dla swoich członków.