[01.08.2017] Newsletter PTA

[01.08.2017] Newsletter PTA

Wydarzenia edukacyjne

X Konferencja Szkoleniowa – 9-12 maja 2018 r.

Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w X Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbędzie się w dniach 9-12 maja 2018 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

Jest to nasze jubileuszowe spotkanie, które chcemy by zapadło na długo w Państwa życzliwej pamięci. W 2007 roku pierwsza edycja Konferencji Szkoleniowej okazała się ogromnym sukcesem naszego Towarzystwa, które obchodziło wówczas 25-lecie istnienia. Popularna „Wisła” od tego czasu gościła setki polskich alergologów i lekarzy innych specjalności zainteresowanych chorobami alergicznymi. Stała się miejscem intelektualnej przygody, oczekiwanym momentem dla wielu osób, którzy tylko w tym miejscu mogli się spotkać i podyskutować o alergologii, ale nie tylko.

http://konferencja2018.szkoleniapta.pl/


Interdyscyplinarna Akademia Atopii 29 września 2017 r., Gdańsk

Zapraszamy dermatologów, alergologów, pediatrów, lekarzy POZ i wszystkich lekarzy, którzy zajmują się atopią, do udziału w I. Interdyscyplinarnej Akademii Atopii, która odbędzie się 29 września 2017 r w Gdańsku!

Szczegóły na stronie – http://www.iaa2017.pl/

Aktualności

Grant na WAO/AAAAI Congress – 2-5 marca 2018 r., Orlando

World Allergy Organization oraz American Academy of Allergy, Asthma, and Immunology zapraszają do aplikowania o grant w wysokości 500$ na najbliższy Kongres WAO/AAAAI, który odbędzie się w dniach 2-5 marca 2018 r. w Orlando, USA. Grant obejmuje zwrot kosztów za podróż, hotel oraz wydatki na posiłki.

Szczegółowe wymagania dla aplikujących oraz warunki rozliczenia grantu, a także formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na tej stronie internetowej – http://aaaai.execinc.com/scholarship_apps/AppForm.aspx?appclass=app2018jointcongress


United Action for Allergy and Asthma

Wesprzyj „United Action for Allergy and Asthma”!

Polskie Towarzystwo Alergologiczne wspiera europejską kampanię społeczną zainicjowaną przez EAACI na rzecz rozwoju świadomości społecznej nt. alergii i astmy. Oficjalny start kampanii miał miejsce w Parlamencie Europejskim w Brukseli 25 kwietnia 2017 r. (notka prasowa z wydarzenia C2A_Press_Release_United_Action_for_Allergy_and_Asthma.pdf

Do końca września każdy zainteresowany – organizacje oraz osoby indywidualne, może podpisać petycję on-line i wesprzeć działania na rzecz jeszcze lepszej diagnozy i terapii alergii oraz astmy.
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej akcji „United Action for Allergy and Asthma” – http://www.callallergyasthma.eu/

Do 31 lipca akcję wsparło:
– 25 Europarlamentarzystów,
– 152 organizacje,
– 3448 osób.

Prosimy o Wasz głos !