[19.09.2017] Newsletter PTA

[19.09.2017] Newsletter PTA

Aktualności

Dni Spirometrii 2017, 25-30 września 2017 r. 

Przypominamy o akcji spirometrycznej Dni Spirometrii 2017 w ramach europejskiej kampanii HEALTHY LUNGS FOR LIFE.  

Hasłem przewodnim Dni Spirometrii 2017 jest hasło Breathe Clean Air – Oddychaj czystym powietrzem.

Bezpłatne badania spirometryczne odbędą się w terminie 25-30 września 2017.

W czasie Dni Spirometrii oprócz badania prowadzona będzie także edukacje prozdrowotna na temat szkodliwości palenia tytoniu, toksycznego działania zanieczyszczeń powietrza.

Zachęcamy lekarzy, pielęgniarki, techników spirometrii do włączenia się w obchody Dni Spirometrii

Wszelkie informacje oraz mapkę zarejestrowanych ośrodków znajdą Państwo na stronie: http://www.astma-alergia-pochp.pl/


Astma bez opieki specjalisty pogarsza stan pacjenta 

Zapraszamy do zapoznania się z interesującym artykułem naukowym, udowadniającym, że chorzy z astmą, którzy nie są pod opieką specjalisty, są narażeni na nowe i niekontrolowane objawy, wizyty pogotowia ratunkowego czy stosowanie coraz silniejszych leków. Kluczem do właściwej kontroli astmy jest właściwa współpraca pacjenta z lekarzem specjalistą.

Do pobrania: Opieka-specjalistyczna-w-astmie-jest-ważna-2017-Price-D.-JAA-134300.pdf

Informacje prasowe

United Action for Allergy and Asthma

Wesprzyj „United Action for Allergy and Asthma”!

Polskie Towarzystwo Alergologiczne wspiera europejską kampanię społeczną zainicjowaną przez EAACI na rzecz rozwoju świadomości społecznej nt. alergii i astmy. Oficjalny start kampanii miał miejsce w Parlamencie Europejskim w Brukseli 25 kwietnia 2017 r.

(notka prasowa z wydarzenia C2A_Press_Release_United_Action_for_Allergy_and_Asthma.pdf).

Do końca września każdy zainteresowany – organizacje oraz osoby indywidualne, może podpisać petycję on-line i wesprzeć działania na rzecz jeszcze lepszej diagnozy i terapii alergii oraz astmy.
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej akcji „United Action for Allergy and Asthma” – http://www.callallergyasthma.eu/

Prosimy o Wasz głos !

Z życia PTA

Zaktualizuj swoje dane w bazie członków PTA! 

W związku ze zbliżającym się w przyszłym roku Walnym Zgromadzeniem Delegatów PTA  zachęcamy do aktualizacji swoich danych adresowych w bazie członków PTA. Zaloguj się do swojego profilu i sprawdź czy Twój e-mail jest podany prawidłowo oraz czy Twoje dane kontaktowe nie zawierają błędu.
Dzięki poprawnym danym będziesz miał wygodniejszy i szybszy dostęp do Strefy Członkowskiej oraz będziesz na bieżąco z aktualnościami i informacjami jakie Polskie Towarzystwo Alergologiczne przygotowuje dla swoich członków.

Swoje dane w bazie PTA można sprawdzić logując się do strefy członkowskiej pod tym adresem – www.pta.med.pl/logowanie.html

Loginem do strefy członkowskiej jest e-mail podany przy procesie rejestracji. Jeśli hasło zostało zapomniane lub system powiadamia, że jest nieprawidłowe to wystarczy jedynie wygenerować nowe hasło pod tym adresem – www.pta.med.pl/auth/forgottenpassword.html