Aktualności

Zapraszamy do projektu edukacyjnego Czas na czyste powietrze!

 

www.czasnaczystepowietrze.pl to projekt adresowany szczególnie do lekarzy alergologów i pulmonologów, gdyż to właśnie do nas zgłaszają się chorzy z objawami zaostrzeń astmy i innych chorób alergicznych nasilających kiedy w atmosferze pojawia się nadmiar zanieczyszczeń powietrza. Szczególnie niebezpieczne są pyły zawieszone, tlenki azotu, węglowodory aromatyczne i ozon. To czym ogrzewają swoje domy nasi pacjenci, może mieć wpływ na ilość i stopień zaostrzeń astmy i POChP.

Dla lekarzy przygotowano atrakcyjny e-learning, gdzie w oparciu o EBM prezentowane jest jak zanieczyszczenia powietrza indukują proces zapalny w drogach oddechowych i jak dochodzi do tego, że co roku ponad 50 000 osób umiera przedwcześnie z powodu obecności zanieczyszczeń w powietrzu.

Każdy z lekarzy może poprosić o materiały edukacyjne dla pacjentów i zostać Ambasadorem Czystego Powietrza w Polsce. To właśnie alergolodzy od wielu lat podkreślają jak ważne jest powietrze, którym oddychamy w sezonie pylenia roślin. Teraz powinniśmy się zmierzyć z kolejnym wyzwaniem jakim jest zły stan powietrza w sezonie jesienno-zimowym, czyli „smogowym”.

Wystarczy wysłać maila na adres piotr.dabrowiecki@czasnaczystepowietrze.pl, aby materiały edukacyjne pojawiły się w Państwa ośrodku.

Zachęcamy do udziału w projekcie!


14 Akademia Dermatologii i Alergologii

 

W imieniu Sekcji Dermatologicznej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Oddziału Morskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego serdecznie zapraszam do udziału w 14. MIĘDZYNARODOWEJ AKADEMII DERMATOLOGII I ALERGOLOGII.
Spotkanie ma charakter edukacyjny i skierowane jest do lekarzy PRAKTYKÓW, którzy na co dzień zajmują się leczeniem dermatoz alergicznych i chcieliby poznać i/lub przypomnieć aktualne zalecenia terapeutyczne. Szczególnie zapraszam lekarzy przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych z zakresu dermatologii i alergologii. Treść zaproszenia:  https://www.pta.med.pl/wp-content/uploads/14ADA-zaprasza.pdf


Spotkanie Sekcji Immunoterapii Swoistej

 

Zapraszamy na spotkanie Sekcji Immunoterapii Swoistej, które odbędzie się 13 stycznia 2018 r. w Warszawie.
Szczegółowy program spotkani dostępny pod naszym adresem: https://www.pta.med.pl/o-nas/sekcje-problemowe/immunoterapii-swoistej-sit/

 

 


Alergia.pta.med.pl

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nowej podstrony Polskiego Towarzystwa Alergologicznego przeznaczonej dla pacjentów.

Alergia.pta.med.pl