Zapraszamy do projektu edukacyjnego Czas na czyste powietrze!

www.czasnaczystepowietrze.pl to projekt adresowany szczególnie do lekarzy alergologów i pulmonologów, gdyż to właśnie do nas zgłaszają się chorzy z objawami zaostrzeń astmy i innych chorób alergicznych nasilających kiedy w atmosferze pojawia się nadmiar zanieczyszczeń powietrza. Szczególnie niebezpieczne są pyły zawieszone, tlenki azotu, węglowodory aromatyczne i ozon. To czym ogrzewają swoje domy nasi pacjenci, może mieć wpływ na ilość i stopień zaostrzeń astmy i POChP.

Dla lekarzy przygotowano atrakcyjny e-learning, gdzie w oparciu o EBM prezentowane jest jak zanieczyszczenia powietrza indukują proces zapalny w drogach oddechowych i jak dochodzi do tego, że co roku ponad 50 000 osób umiera przedwcześnie z powodu obecności zanieczyszczeń w powietrzu.

Każdy z lekarzy może poprosić o materiały edukacyjne dla pacjentów i zostać Ambasadorem Czystego Powietrza w Polsce. To właśnie alergolodzy od wielu lat podkreślają jak ważne jest powietrze, którym oddychamy w sezonie pylenia roślin. Teraz powinniśmy się zmierzyć z kolejnym wyzwaniem jakim jest zły stan powietrza w sezonie jesienno-zimowym, czyli „smogowym”.

Wystarczy wysłać maila na adres piotr.dabrowiecki@czasnaczystepowietrze.pl, aby materiały edukacyjne pojawiły się w Państwa ośrodku.

Zachęcamy do udziału w projekcie!