Zapraszamy do projektu edukacyjnego Czas na czyste powietrze!

Zapraszamy do projektu edukacyjnego Czas na czyste powietrze!

Zapraszamy do projektu edukacyjnego Czas na czyste powietrze!

www.czasnaczystepowietrze.pl to projekt adresowany szczególnie do lekarzy alergologów i pulmonologów, gdyż to właśnie do nas zgłaszają się chorzy z objawami zaostrzeń astmy i innych chorób alergicznych nasilających kiedy w atmosferze pojawia się nadmiar zanieczyszczeń powietrza. Szczególnie niebezpieczne są pyły zawieszone, tlenki azotu, węglowodory aromatyczne i ozon. To czym ogrzewają swoje domy nasi pacjenci, może mieć wpływ na ilość i stopień zaostrzeń astmy i POChP.

Dla lekarzy przygotowano atrakcyjny e-learning, gdzie w oparciu o EBM prezentowane jest jak zanieczyszczenia powietrza indukują proces zapalny w drogach oddechowych i jak dochodzi do tego, że co roku ponad 50 000 osób umiera przedwcześnie z powodu obecności zanieczyszczeń w powietrzu.

Każdy z lekarzy może poprosić o materiały edukacyjne dla pacjentów i zostać Ambasadorem Czystego Powietrza w Polsce. To właśnie alergolodzy od wielu lat podkreślają jak ważne jest powietrze, którym oddychamy w sezonie pylenia roślin. Teraz powinniśmy się zmierzyć z kolejnym wyzwaniem jakim jest zły stan powietrza w sezonie jesienno-zimowym, czyli „smogowym”.

Wystarczy wysłać maila na adres piotr.dabrowiecki@czasnaczystepowietrze.pl, aby materiały edukacyjne pojawiły się w Państwa ośrodku.

Zachęcamy do udziału w projekcie!

8 maja 2019 roku spotykamy się na XI Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbywa się pod hasłem „Alergia – zapobiegam, kontroluję, leczę”.