Newsletter PTA [25.01.2018]

Newsletter PTA [25.01.2018]

Aktualności

“Alergologia Polska” 

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem “Alergologii Polskiej”

https://www.sciencedirect.com/journal/alergologia-polska-polish-journal-of-allergology/vol/4/issue/4

Akredytacja GA2LEN UCARE

Z przyjemnością informujemy, że Europejskie Centrum Diagnostyki i Leczenia Pokrzywek w Zabrzu pod kierownictwem prof. Alicji Kasperskiej-Zając, działające przy Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu ŚUM, uzyskało prestiżową akredytację międzynarodowej sieci GA2LEN UCARE (Global Allergy & Asthma European Network Urticaria Center of Reference & Excellence), która skupia jednostki o najwyższych światowych standardach jakości.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Europejskiego Centrum Diagnostyki i Leczenia Pokrzywek – www.pokrzywka.com.pl oraz do zapoznania się z certyfikatem:  http://alergia.pta.med.pl/pokrzywka/

14 Akademia Dermatologii i Alergologii

W imieniu Sekcji Dermatologicznej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Oddziału Morskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego serdecznie zapraszam do udziału w 14. MIĘDZYNARODOWEJ AKADEMII DERMATOLOGII I ALERGOLOGII.
Spotkanie ma charakter edukacyjny i skierowane jest do lekarzy PRAKTYKÓW, którzy na co dzień zajmują się leczeniem dermatoz alergicznych i chcieliby poznać i/lub przypomnieć aktualne zalecenia terapeutyczne. Szczególnie zapraszam lekarzy przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych z zakresu dermatologii i alergologii. Treść zaproszenia:  https://www.pta.med.pl/wp-content/uploads/14ADA-zaprasza.pdf

Konkurs na prace naukowe – “DUM SPIRO, SPERO”

Jeszcze tylko przez tydzień można zgłaszać się do udziału w III edycji konkursu DUM SPIRO SPERO na najlepsze prace naukowe opublikowane w 2017 r. dotyczące wpływu zanieczyszczeń powietrza na stan zdrowia. Na laureatów czekają nagrody finansowe oraz statuetki. Termin składania zgłoszeń do Konkursu upływa 31 stycznia 2018 roku.

Zgłoszenia do Konkursu należy przesyłać: pocztą na adres Wojskowego Instytutu Medycznego (04–141 Warszawa, ul. Szaserów 128 z dopiskiem Konkurs DUM SPIRO, SPERO) lub drogą elektroniczną w formie pliku pdf na adres: dumspirospero@wim.mil.pl, w terminie do 31 stycznia 2018 r.

Wręczenie nagród nastąpi podczas VIII konferencji naukowej DUM SPIRO SPERO, która odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. w WIM w Warszawie.

Link do informacji na stronie www: http://news.wim/nauka/nauka-i-badania/2784-dum-spiro-spero-iii-edycja-konkursu-na-prace-naukowe

Link do regulaminu konkursu: http://wim.mil.pl/images/DPolec/DUMSPIROSPERO/Regulamin_-konkursu_-DUMSPIROSPERO.pdf

Link do nagrań wykładów z poprzednich konferencji: https://www.youtube.com/channel/UC-cu9AT_apL1iOnZ2MvHfvQ

22 kwietnia 2020 roku spotykamy się na XII Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbywa się pod hasłem „Alergologia w laboratorium, klinice i gabinecie”.

X