Newsletter PTA [05.09.2018]

Newsletter PTA [05.09.2018]

Aktualności

Prof. Barbara Rogala na czele Oversight Committee for the EAACI Biologics Guidelines

Uprzejmie informujemy, że prof. Barbara Rogala – Prezydent PTA w latach 2009-2012, została powołana przez prof. Ioannę Agachę – Prezydent EAACI, na stanowisko Przewodniczącej Oversight Committee for the EAACI Biologics Guidelines.

Serdecznie gratulujemy!

 

Zaproszenie na spotkania Akademii Alergologii

Zapraszamy na spotkania Akademii Alergologii PTA w drugiej połowie 2018 r.

Szczegółowy terminarz spotkań przedstawia się następująco:

  • 06.10.2018 Prof. Radosław Śpiewak “Alergia na kosmetyki” – Oddział Warmińsko-Mazurski 
  • 13.10.2018 Dr hab. Ewa Cichocka-Jarosz “Immunoterapia alergenowa” – co wnoszą nowe wytyczne – Oddział Kujawsko-Pomorski 
  • 13.10.2018 Prof. Marita Nittner-Marszalska “Od czego zależy bezpieczeństwo immunoterapii alergenowej?” – Oddział Pomorski 
  • 20.10.2018 Prof. Marek Niedoszytko “Anafilaksja” – Oddział Dolnośląski 
  • 20.10.2018 Prof. Marek L. Kowalski “Nadwrażliwość na leki” – Oddział Podlaski 
  • 27.10.2018 Prof. Zbigniew Bartuzi “Diagnostyka molekularna alergii na pokarmy” – Oddział Śląski 
  • 13.11.2018 Prof. Zbigniew Bartuzi “Diagnostyka molekularna alergii – dalsze pogłębienie zagadnień” – Oddział Mazowiecki 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Więcej informacji na stronie Akademii pod adresem: https://akademia.pta.med.pl

 

VIII Sympozjum Alergii na Pokarmy

Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Sympozjum Alergii na Pokarmy, które odbędzie się 22-23 marca 2019 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Więcej informacji o Sympozjum już wkrótce!

Dni Spirometrii 2018

Właśnie rozpoczęły się przygotowania do ogólnopolskiej akcji spirometrycznej Dni Spirometrii 2018, w ramach europejskiej kampanii HEALTHY LUNGS FOR LIFE, której hasłem przewodnim jest  Breathe Clean Air – Oddychaj czystym powietrzem.

 Bezpłatne badania spirometryczne odbędą się w Polsce w dniach 1-6 października 2018.

 Kampania HEALTHY LUNGS FOR LIFE to inicjatywa European Respiratory Society (ERS) i European Lung Fundation (ELF), koordynowana w Polsce przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP. Naszym celem jest zwrócenie uwagi Polaków na problemy związane z chorobami płuc.

Ta edycja dni spirometrii jest poświecona wpływowi zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. To jakim powietrzem oddychamy wpływa bezposrednio na sprawność układu oddechowego i może powodować okreslone problemy zdrowotne. Duszność, kaszel, świsty w czasie oddychania często pojawiają sie w sezonie grzewczym. W tym czasie pojawiają się także zaostrzenia astmy i POCHP,  które w skrajnych sytuacjach mogą byc zagrożeniem dla chorych.

Patronat merytoryczny nad DS 2018 objęło Polskie Towarzystwo Alergologiczne, Narodowy Fundusz Zdrowia i Wojskowy Instytut Medyczny.

Zachęcamy lekarzy, pielęgniarki, techników spirometrii do włączenia się w obchody Dnii Spirometrii w Polsce.

Prosimy o wypełnienie  Formularza zgłoszenia i zaoferowanie chętnym pacjentom bezpłatnych badań spirometrycznych w swoich placówkach i gabinetach.

Zarejestrowanie się do dnia 7 września 2018, do godz. 20.00  jest gwarancją otrzymania pakietu materiałów promocyjnych (koszulki, plakaty, ulotki).  Tych, którzy zarejestruję się po tym terminie prosimy o samodzielny wydruk materiałów.