Apel do Ministra Zdrowia w sprawie leczenia ciężkiej przewlekłej pokrzywki

Apel do Ministra Zdrowia w sprawie leczenia ciężkiej przewlekłej pokrzywki

Polskie Towarzystwo Alergologiczne od dłuższego czasu wspiera starania pacjentów o dostępność leczenia omalizumabem w leczeniu ciężkiej przewlekłej pokrzywki. Efektywność tej terapii jest udowodniona w wielu badaniach oraz jest zgodna z aktualnymi wytycznymi postępowania. Niestety od kilku lat nie widać postępu w działaniach na rzecz systemowej poprawy dostępności do leczenia omalizumabem ciężkiej pokrzywki przewlekłej nie odpowiadającej na leczenie podstawowe. W chwili obecnej pozostaliśmy jednym z niewielu krajów europejskich gdzie takie leczenie nie jest w zasadzie dostępne.

W związku z tym Prezydent PTA – prof. Marek Kulus, zwrócił się z apelem do Ministra Zdrowia o podjęcie jak najszybszych działań mających na celu upowszechnienie leczenia omalizumabem ciężkiej przewlekłej pokrzywki. Mamy nadzieję, że ta interwencja podparta argumentami medycznymi i ekonomicznymi, pozwoli na niezwłoczną dostępność tej terapii dla polskich chorych.

22 kwietnia 2020 roku spotykamy się na XII Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbywa się pod hasłem „Alergologia w laboratorium, klinice i gabinecie”.

Zostań członkiem PTA!

Zostań członkiem PTA
X