Światowy Tydzień Alergii – 7-13 kwietnia 2019 r.

Światowy Tydzień Alergii – 7-13 kwietnia 2019 r.

Już dziś rozpoczyna się Światowy Tydzień Alergii – w tym roku jest poświęcony tematyce alergii na pokarmy. Jest to globalny problem nie tylko dla chorych, alergologów i pacjentów, ale i całych społeczeństw. W rozwiniętych krajach objawy alergii pokarmowej ma już co dziesiąte dziecko, w różnych postaciach – ze strony układu pokarmowego czy skóry. Dla dzieci i dorosłych z alergią i nietolerancją pokarmową codzienne życie wiąże się z koniecznością sprawdzania składu produktów oraz stresem związanym z możliwością wstrząsu anafilaktycznego. Może on być wywołany przez pozornie niegroźny pokarm, taki jak orzech, krewetka czy truskawka, ale jego konsekwencje dla zdrowia i życia uczulonego mogą być niezwykle poważne.

Polskie Towarzystwo Alergologiczne wychodzi naprzeciw tym zagrożeniom i we współpracy z SuperPharm kieruje do wszystkich zainteresowanych kampanię informacyjną nt. anafilaksji. Podczas Światowego Tygodnia Alergii w dniach 9-13 kwietnia w każdej placówce SuperPharm na terenie Polski znajdą Państwo plakat w wersji dla pacjentów opisujący czym jest anafilaksja, jak ją rozpoznać i jak z nią postępować. Ponadto personel apteki będzie demonstrował treningowe strzykawki, które pozwolą każdemu przećwiczyć prawidłowe zastosowanie adrenaliny w przypadku wstrząsu anafilaktycznego.

Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w tej akcji i pogłębienia swojej wiedzy nt. wstrząsu anafilaktycznego – być może dzięki temu uratujesz życie i zdrowie swoje lub bliskiej osoby!

Ponadto zapraszamy do udziału w webinarze organizowanym przez Światową Organizację Alergii poświęconym alergii pokarmowej we współczesnym świecie. Odbędzie się on 12 kwietnia o godz. 14.00, a wśród prelegentów znajduje się jedna z liderek światowej alergologii – prof. Anna Nowak-Węgrzyn. Więcej informacji nt. webinaru – https://www.pathlms.com/wao/courses/11321/webinars/5340

Pobierz plakat o anafilaksji: https://www.pta.med.pl/wp-content/uploads/Plakat-o-anafilaksji.pdf

22 kwietnia 2020 roku spotykamy się na XII Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbywa się pod hasłem „Alergologia w laboratorium, klinice i gabinecie”.

Zostań członkiem PTA!

Zostań członkiem PTA
X