Debata ekspercka “Alergia na mleko- zapowiedź kolejnych chorób?”

Debata ekspercka “Alergia na mleko- zapowiedź kolejnych chorób?”

W dniu 15.07.2019 r. odbyła się ciekawa debata ekspercka zorganizowana przez redakcję portalu Polityka Zdrowotna dotycząca aktualnych problemów i wyzwań w postępowaniu w alergii na białko mleka krowiego. Poruszano zagadnienia związane ze zmieniającym się obrazem choroby alergicznej, a zwłaszcza aktualnej wiedzy o jej konsekwencjach – marszu alergicznym, w kontekście jakości życia i kosztów leczenia. Eksperci dzieli się swoim doświadczeniem oraz przedstawiali problemy wynikające z codziennej praktyki klinicznej.

W wydarzeniu wzięli udział czołowi specjaliści alergologii i gastroenterologii, w tym Pan Profesor Zbigniew Bartuzi. 
Alergia na mleko jest najczęściej występującą nietolerancją pokarmu okresu niemowlęcego. Szacuje się, że dotyka nie mniej niż 5 % niemowląt, jednak występuje z różnym nasileniem – u jednych dzieci w formie łagodnej lub średnio nasilonej, u innych – cięższej. Coraz częściej mówi się o tym, że powoduje marsz alergiczny – czyli rozwój z wiekiem kolejnych chorób alergicznych i coraz więcej wiemy o rozwoju chorób będących jej następstwem.

Fotorelacja z debaty: Alergia na mleko – przejściowy problem okresu niemowlęcego czy zapowiedź kolejnych chorób?

Opublikowany przez Polityka Zdrowotna Poniedziałek, 15 lipca 2019

 

22 kwietnia 2020 roku spotykamy się na XII Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbywa się pod hasłem „Alergologia w laboratorium, klinice i gabinecie”.

Zostań członkiem PTA!

Zostań członkiem PTA
X